Kui te ei saa või ei taha raha laenata tavapärasest pangast või tavapärasest veebipõhisest laenuandjast, on võrdväärne (P2P) laenamine uurimist väärt variant. P2P laenamine töötab erinevalt rahastamisest, mille olete võib-olla varem saanud. Te ei laena finantsinstitutsioonilt, vaid pigem üksikisikult või üksikisikute rühmalt, kes on valmis kvalifitseeritud taotlejatele raha laenama. P2P laenude veebisaidid ühendavad laenuvõtjaid otse investoritega, nagu neid laenuandjaid nimetatakse. Igal veebisaidil määratakse intressimäärad ja tingimused (mõnikord koos investori panusega) ning tehing on võimalik.

P2P eksisteerib alles alates 2005. aastast, kuid konkureerivate saitide hulk on juba märkimisväärne. Ehkki nad kõik töötavad samal põhilisel viisil, erinevad nad oma kõlblikkuskriteeriumide, laenumäärade, summade ja ametiaja ning sihtklientide osas üsna palju. Otsingu alustamiseks uurisime veebipõhist P2P-turgu ja leidsime need viis parimat platvormi, sõltuvalt teie täpsest finantsolukorrast.

Mis on vastastikune laenamine?

Peer-to-peer (P2P) laenamine, mida mõnikord nimetatakse ka “sotsiaalseks” või “rahvahulgaks”, on selline rahastamisviis, mis ühendab inimesi või üksusi, kes soovivad raha laenata, inimeste või ettevõtetega, kes soovivad raha laenata. Traditsioonilise rahastamise alternatiivina loob finantstehnoloogia ettevõte (aka fintech) veebiplatvormi, mis sobib laenutaotlejatega otse investoritega.

Teie määr ja tingimused (ja kas kvalifitseerute esiteks) põhinevad endiselt levinud teguritel, mida teised laenuandjad kaaluvad. Näiteks teie krediidiskoor, krediidiajalugu ja sissetulek mängivad kumbki suurt rolli teie võimes saada P2P-laenu ja hinda, mille maksate finantseerimise eest, kui te seda teete.

Kui teil on suurepärane krediit, piisav sissetulek ja madal DTI-suhe, võite leida P2P-laenust palju. Kui teil on aga krediidiprobleeme või muid laenuvõtmise väljakutseid, võib väljakutse olla konkurentsivõimelise (või isegi üldse kvalifitseeruva) laenupakkumise leidmine.

Kuidas toimib vastastikune laenamine?

P2P-laenu taotlemisel hõlmab protsess tavaliselt järgmisi samme.

  1. Te täidate ja esitate veebipõhise avalduse. See samm hõlmab tavaliselt krediidipäringut – kas pehmet või rasket.
  2. Laenuplatvorm võib määrata teile riskikategooria või palgaastme. Teie hinnang mõjutab teie pakutavat intressimäära ja tingimusi. Kui olete pakkumisega rahul, võite valida edasiliikumise.
  3. Investorid vaatavad teie laenutaotluse üle. Võite lisada üksikasju, näiteks kuidas kavatsete raha kulutada või miks raha laenamine teile on hea risk. Teie lugu võib parandada teie rahaliste vahendite saamise tõenäosust. Sõltuvalt P2P platvormi ülesehitusest võivad laenuandjad teie ettevõtte võitmiseks teha pakkumisi. Kuid ka teie laenutaotlus võidakse edastada.
  4. Võtate laenu vastu. Kui investor teeb pakkumise, millega olete rahul, saate tingimused üle vaadata ja laenu vastu võtta. Sõltuvalt platvormist võiks raha kanda teie pangakontole kohe samal päeval või nädala jooksul.
  5. Teete igakuiseid makseid. Üldiselt annavad P2P laenuandjad kontod krediidibüroodele aru nagu traditsioonilised laenuandjad, nii et hilinenud maksed võivad teie krediidiskoori kahjustada. Hilinenud maksetega võivad kaasneda ka viivised, mis suurendavad teie üldist laenukulu.

Omavahelise laenamise kaudu saadaolevate laenude tüübid

P2P-laene saab kasutada paljudel samadel eesmärkidel kui isiklikke laene. Siin on mõned laenutüübid, mida võite leida populaarsetelt P2P veebisaitidelt.

Peer-to-Peer laenamise investeeriv külg

P2P-laenud võivad aidata investoritel teenida lisatulu ja mitmekesistada oma portfelli.

P2P investeerimine meeldib paljudele inimestele, kes soovivad oma säästud enda kasuks tööle panna. Kui kõik läheb hästi, võivad P2P-investorid saada oma rahalt suuremat tootlust võrreldes sellega, mida nad saaksid suure tootlusega säästukontol, hoiusesertifikaadil või muudel investeeringutel.

P2P-investoriks saamine algab taotlemisega konto avamiseks P2P-laenuplatvormil. Kui olete heaks kiidetud, hoiate raha, mis laenatakse platvormi kaudu kvalifitseeritud laenuvõtjatele. Saate üle vaadata laenutaotlused (koos taotleja riskiastmetega) ja valida taotlused, mille soovite heaks kiita, esitades kas kogu laenusumma või selle osa.

Platvormi kaudu saate jälgida oma põhitulu ja intresse, kui teie laenuvõtjad makseid teevad. Võite oma sissetuleku välja maksta (peate selle eest tõenäoliselt maksma makse) või uuesti investeerima.

Pidage meeles, et sellega on seotud risk, nagu iga investeeringuga. Esiteks pole mingit garantiid, mille teie laenusaajad lubaduse kohaselt tagasi maksavad (kas platvorm läheb pärast rikkumisi ja kui suures ulatuses on see eelnevalt kontrollitav). Samuti on potentsiaalne oht, et laenuplatvorm ise võib sulgeda. Mõlemal juhul võite kaotada olulise osa oma investeeringust, eriti kui teie finantseeritud laen oli tagatiseta.

Kas vastastikune laenamine on sobiv?

P2P laen võib sobida hästi neile, kes ei saa tavapäraseid laenuandjaid kvalifitseeruda või kes eelistavad lihtsalt alternatiivseid rahastamisallikaid uurida. Siiski pidage meeles, et vaatamata moekale fintechi seadistamisele ei erine P2P laenuprotsess tavapärasest oluliselt: kõige krediidivõimelisemad taotlejad saavad tavaliselt madalaima intressi ja parimaid tingimusi. Krediidikvaliteedi parandamine võib teie kasuks töötada. Vahepeal võib P2P parima pakkumise leidmine aidata teil raha kokku hoida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga