SEB väikelaen

KUI SOODNE ON SEB VÄIKELAEN VÕRRELDES TEISTE PAKKUJATEGA? Sellele küsimusele saad vastuse siit lehelt.

Laias valikus erinevaid väikelaene ootamatuteks olukordadeks

Praegusel ajal on paljudel inimestel väga raske ning laenu võtmine võib rahalise olukorra teha palju keerulisemaks. Kui aga oma rahaasjad korralikult läbi mõelda ning konsulteerides asjatundjatega, siis võib väikelaenu võtmiseks olla praegu parim hetk.

Kui sa plaanid võtta väikelaenu siis tasuks kindlasti kaaluda SEB väikelaene, sest SEB pakub laias valikus erinevaid väikelaene. Igale laenu taotlejale leitakse kiiresti sobivaim lahendus ning laenutaotlust saab esitada nii SEB kontoris kui ka internetipangas.

SEB pakutavad väikelaenud:

Tavaline väikelaen – tagatiseta laen, mida saab kasutada erinevate kulude katmiseks nii õppemaksu tasumisest kuni tervisega seotud kulutusteni.

Autolaen – SEB autolaenuga on võimalik osta ükskõik milline sõiduk, mis kuulub teile ning kaskokindlustus ei ole kohutuslik.

Remondilaen – SEB remondilaenu on võimalik kasutada näiteks suvemaja või kodu kordategemiseks. Lisaks on võimalik laenu kasutada elektroonika ja sisustuse ostmiseks.

Õppelaen – SEB õppelaenu saab kasutada näiteks õppemaksu tasumiseks, arvuti ostmiseks või elamiskulude katmiseks.

Püsimaksega krediitkaart – SEB püsimaksega krediitkaart koondab endas vaba ning määratud maksega krediitkaartide parimad omadused.  Olles ideaalne kulukamate ostude tegemiseks. Nii on võimalik kindel olla, et kui tekib planeerimata kulutusi, on lisaraha võimalus olemas.

Kiirlaenud ei ole SEB panka pankutavate laenude valikus.

SEB Ülevaade

SEB Panga omanik on Rootsi pank Skandinaviska Enskilda Banken (SEB) ning suuruselt ollakse Eestis teine pank. Enne kui Rootsi SEB kõik Eesti panga aktsiad omandas, kandis pank nimetust Eesti Ühispank ning SEB Eesti Ühispank.

Eestis Ühispank ning Tallinna pank ühinesid 1998. aastal ning ühinenud pank võttis üle paljud Tallinna Panga klienditeenindusvõtted. 1990-ndate aastate teisel poolel võttis Eesti Ühispank kasutusele internetipanga, makseautomaadid ning telefonipanga, mis tollel perioodil oli Eestis tipptase.

2000-ndate aastatel võis Eesti Ühispanga pangakaartide esiküljel näha tuntud Eesti kunstnike maale ning sellised pangakaardid olid käibel 2008. aastani.

Eesti Ühispangast sai SEB Eesti Ühispank ning pärast seda SEB pank, kui emaettevõte omandas kogu Eesti panga aktsiad. Samal ajal muudeti firmadisaini kõigis Balti riikides ning nüüdseks on SEB Panga tunnusvärv heleroheline.

SEB väikelaen: Lühike ülevaade

 SEB väikelaenu tingimused:

•           Summa: 1000–15 000 eurot

•           Makseperiood: 6-60 kuud

•           Intressimäär: alates 7% – Intressimäär on soodsam kui võetakse koos väikelaenuga laenukaitse kindlustuse või kui teil juba on või valite enne laenulepingu sõlmimist intressisoodustust sisaldava SEB paketi.

SEB väikelaenu nõuded:

 • Laenutaotleja on täisealine Eesti Vabariigi kodanik, omab alalist elamisõigust või pikaajalist elaniku elamisluba.
 • Regulaarne ning tõestatud netosissetulek on minimaalselt 500 eurot kuus.
 • SEB väikelaenu on võimalik taotleda ka koos kaastaotlejaga.

SEB Kontakt

Telefon: +372 665 5100

E-mail: info@seb.ee

Veebileht: https://www.seb.ee/

Aadress: Tornimäe 2, 15010 Tallinn, Eesti Vabariik

SEB väikelaen: Põhjalikum ülevaade

Väikelaenu taotlemise protsess

 • SEB väikelaenu on kõige mugavam ja lihtsam taotleda SEB internetipangas.
 • On võimalik ka väikelaenu taotlus esitada lähimas SEB kontoris.
 • Kui teie sissetulek ei ole laekunud SEB-sse või kui te pole SEB klient, siis tuleb esitada koos taotlusega viimase 6 kuu kontoväljavõte.

Lepinguperioodi pikkus

6 kuud kuni 5 aastat ehk 60 kuud.

Lepingutasu

1,5% laenusummast, minimaalselt 35 eurot.

Lepingu muutmine

Maksepäeva muutmine SEB väikelaenu puhul üks kord aasta jooksul on tasuta, kuid alates teisest maksepäeva muutmisest ühe aasta jooksul           tuleb tasuda 20 eurot.

Krediidikulukuse määr

SEB väikelaenu krediidi kulukuse määr (KKM) on 16,07% aastas antud näite põhjal:

 • laenusumma on kokku 5000 eurot, mis täies ulatuses laenu sõlmimisel välja makstakse.
 • fikseeritud intressimäär laenujäägilt on 14% aastas.
 • tagastamine 5 aasta jooksul 60-ne igakuise annuiteetmaksena.
 • 75 euro suurune lepingu sõlmimise tasu, mis makstakse lepingu sõlmimisel.
 • arvelduskonto kuutasu on 0,30 eurot.

Lepingu muutmine

Lepingu muutmise tasu on 35 eurot.

Maksepuhkus

Maksepuhkust on mõttekas taotleda siis kui laenusaaja rahaline olukord on kehv ning on oht, et läheb veel kehvemaks. Näiteks kui sissetulek väheneb või kulud mingitel põhjustel kasvavad, seades ohtu igakuiste finantskohustuste täitmise.

Lisaks tasub meeles pidada, et maksepuhkus kehtib ainult laenu põhiosa tagasimaksetele, intresside maksmise kohtustus jääb maksepuhkuse perioodil alles ning laenumaksete tasumisest maksepuhkus laenusaajat ei vabasta.

Maksepuhkus SEB väikelaenu puhul on kuni 6 kuud ning laenu põhiosa maksepuhkuse tasu on 20 eurot.

SEB laenukaitse kindlustus

Väikelaenu lepingu kõrvale saab sõlmida ka SEB laenukaitse kindlustuse. SEB Elu- ja Pensionikindlustus ning PZU* Kindlustus* annavad laenukaitse näol kindlustuslahendusi, mis omakorda aitavad kindlustusvõtja raske tervisekahjustuse, töökaotuse, töövõime kaotuse või surma korral tagada, et laen ei jää pangale tagasi maksmata.

SEB väikelaenu meelespea

 • SEB laen on kliendi omavääringus ning lepingu jõustumisel kliendi alalises elukohas kehtiv valuuta.
 • SEB Pank võib enne õiguskaitsevahendite kohaldamist anda tähtaja, mille jooksul on võimalik kohustuse rikkumise heastada.
 • Kui on soov lepingut muuta allkirjastatakse lisakokkulepe, välja arvatud lepingus ettenähtud juhtudel.
 • Väljamaksmise tähtaega, lepinguga seotut kontot ning maksepäeva võib muuta ka kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis.
 • Laenuleping lõpeb, kui kõik lepingulised kohustused on täidetud.