BigBank Laen

KUI SOODNE ON BIGBANK LAEN VÕRRELDES TEISTE PAKKUJATEGA? Sellele küsimusele saad vastuse siit lehelt.

Kas Bigbank laen on madalaima intressiga laen Eestis?

Väikelaenud ehk tarbimislaenud on tänapäeval väga levinud ning väikelaene pakuvad kõik Eesti suurimad ja tuntumad pangad. Mida rohkem on laenu pakkujaid, seda rohkem valikuvõimalusi laenu taotlejal on, mis on väga positiivne.

Üks kõige tuntumaid väikelaenude pakkujaid Eestis on Bigbank. Erinevalt paljudest teistest pankadest on Bigbank täielikult Eesti kapitalil põhinev ning nende peakontor asub samuti Eestis. Sarnaselt paljudele teistele väikelaenude pakkujatele on ka Bigbanki väikelaen mõeldud igapäevaste ja ootamatute kulutuste katmiseks. Bigbank väikelaenu intress on madalam kui kiirlaenul, kuid kõrgem kui näiteks kinnisvaralaenul.

Bigbanki laenuprotsess on täielikult digitaalne ning laenusummad kuni 14 999 euro ulatuses liigutatakse kontole kõigest 7. sekundi jooksul sõltumata nädalapäevast või siis kellaajast. Väikelaenu kasutamise otstarbe otsustad täielikult sina ise ning seda kellegile põhjendama/tõestama ei pea.

Lisaks pakub Bigbank ka paindlikku väikelaenu ettevõtjatele, mis sobib mitmesuguste väikekulude finantseerimiseks, laovarude täiendamiseks, investeeringuteks põhivarasse, tegevuskulude finantseerimiseks või siis arvete finantseerimisteks.  

Lisaks väikelaenule pakub Bigbank ka mitmeid teisi laene, nagu näiteks kodulaen, remondilaen, autolaen, tervise- ja ilulaen, koolituslaen, reisilaen, refinantseerimislaen, pulmalaen ja ka hüpoteeklaen. Kindlasti tasuks tutvuda ka teiste Bigbanki poolt pakutavate laenupakkumistega, sest võib juhtuda, et Bigbank väikelaen polegi kõige kasulikum või sobilikum.

Bigbank Ülevaade

Kuigi väga paljud on varem Bigbankist kuulnud, ei olda siiski väga teadlikud missuguse pangaga täpselt tegu on. Sellepärast tasuks kindlasti see kiire ülevaade läbi lugeda.

Bigbank on juba 1992. aastal Eestis asutatud tarbimislaenudele ning tähtajalistele hoiustele fokusseeritud pank. Nagu eelpool mainitud on Bigbank Eesti kapitalil põhinev, mille peakontor asub Eestis, kuid esindatud ollakse kaheksas erinevas riigis: Eestis, Soomes, Lätis, Leedus, Rootsis ning Soomes ja lisaks osutatakse piiriüleseid teenuseid Hollandis, Austrias ja Saksamaal.

Kokku on Bigbankis tööl 385 inimest, koguvara on kokku 574 miljonit eurot ning omakapitali on kokku 141 miljoni euro väärtuses.

Bigbank on tegutsenud 10 aastat litsentseeritud krediidiasutusena ning 90% klientidest on Bigbanki teenindusega rahul ja 80% klientidest arvavad, et nende pakkumised on head.

Bigbank sai 2018. aastal toimunud Vastutustundliku Ettevõtluse Galal hõbemärgise, mis on väga suur tunnustus. Lisaks toetab Bigbank ka Eesti võrkpalli ning koos Eesti Lasterikaste Perede Liiduga korraldatakse Suurperepäeva ja Aasta Suurpere valimist.

This image has an empty alt attribute; its file name is image-7-1024x420.png

Bigbank väikelaen: Lühike ülevaade

Bigbank väikelaen on tagatiseta laen, mille taotlemiseks ei ole vaja eraldi kinnisvara tagatist ning piisab sellest kui laenu taotlejal on olemas regulaarne sissetulek.

Bigbank väikelaenu tingimused:

 • Summa: 500-25 000 eurot
 • Makseperiood: 6-120 kuud
 • Intressimäär: 7.9% aastas
 • Lepingu haldustasu: Igakuine haldustasu on 8,9€

Bigbanki väikelaenu nõuded:

 • Bigbank väikelaenu taotleja peab olema 20-73 aastane Eesti Vabariigi kodanik või siis Eestis elav elamisõigust või elamisluba omav välisriigi kodanik või isik, kel puudub kodakondsus.
 • Laenatava summa suurus sõltub paljuski väikelaenu taotleja maksevõimest. Maksevõimet hinnatakse olemasolevate kohustusteste ning sissetuleku suuruse põhjal. Minimaalselt peab taotleja ametlik sissetulek olema 300 eurot kuus.
 • Bigbank lähtub iga laenupakkumise tegemisel panga sisereeglitest ning vastutustundliku laenamise põhimõtetest.
 • Iga laenu tagastamine toimub annuiteetlaenu põhimõttel, makstes igakuiselt ühesuuruste maksetega nii laenusummat kui intressi.
 • Selleks, et laenu taotleda, peab laenu taotlev isik olema tutvunud laenu taotlemise tingimustega ning vajadusel konsulteerima määratud asjatundjatega või pangaga.

Bigbank kontakt:

Telefon: +372 731 1333 (E-R kell 9.00 – 18.00)

E-mail: info@bigbank.ee

Veebileht: https://www.bigbank.ee/

Aadress: Tartu mnt 18, 1. korrus, Tallinn 10115

Bigbanki väikelaen: Põhjalikum ülevaade

Bigbank väikelaenu taotluse protsess

Kogu laenu taotlemise protsess on tehtud kliendile äärmiselt lihtsaks ja kiireks ning koosneb kõigest mõnest sammust:

 • Esmalt täida laenu taotlemisvorm.
 • Laenu taotlemisvormi edukal täitmisel kuvatakse samal lehel ka vastus, kus näidatakse sinu isiklikku laenupakkumist ning edasisi toiminguid ja samme, mis on veel vaja läbida.
 • Sellele järgneb andmete kontroll ning pärast vajalikke dokumentide edastamist, valmistatakse ette sinu laenuleping. Pärast seda lepitakse pangaga kokku lepingu allkirjastamise koht ja viis. Ning lepingu edukal allkirjastamisel,  kantakse laenusumma sinu poolt määratud arvelduskontole.

Lepinguperioodi pikkus

Lepinguperioodi pikkus Bigbank väikelaenu puhul on 6 kuud kuni 120 kuud. Aga näiteks autolaenu puhul kuni 84 kuud ja hüpoteeklaenu puhul kuni 180 kuud.

Lepingutasu

 Lepingu sõlmimise tasu Bigbankis on 1,5% laenusummast, minimaalselt 45 eurot

Krediidikulukuse määr

Krediidikulukuse määr on  teatavasti sinu laenu protsentuaalne kogutulu aastas ning toob välja reaalse laenu kulu aasta kohta. Mida odavam on krediidikulukuse määr, seda odavam on ka laen.

Bigbank väikelaenu krediidikulukuse määra tüüpnäide, kui krediidikulukuse määr on 21.16% ja igakuine tagasimakse 56,46 eurot:

•           Laenu summa on  2200 EUR

•           Laenuperiood on 60 kuud

•           Fikseeritud intressimäär on 16,9%

•           Lepingutasu 45 EUR laenu summalt

•           Igakuine haldustasu on 1,50 EUR

•           Krediidi kogusumma ja tagasimaksete summa on 3522,60 EUR

Laenu ennetähtaegse tagastamise võimalus

Bigbank väikelaenu on võimalik ka ennetähtaegselt tagastada ning selleks on vaja saata sooviavaldus Bigbanki e-maili aadressile info@bigbank.ee või siis võtta pangaga ühendust infotelefoni numbril 731 1333. Seejärel antakse teada kogu tasumisele kuuluv summa.

Hüvitiseks on  1% ennetähtaegselt tagastatud laenusummalt juhul kui periood tagasimaksest lepingu lõpuni on pikem kui aasta. Kui lepingu lõpuni on jäänud vähem kui 1 aasta, tuleb tasuda 0,5% ennetähtaegselt tagastatud laenusummalt.

Kontohaldustasud

Igakuine kontohaldustasu Bigbankis on 8,9€.

Maksepuhkus

Kui on tegemist osalise maksepuhkusega siis kuulub tasumisele ainult intress ning siis reeglina ka pikendatakse maksegraafikut maksepuhkuse võrra, selleks et kliendi kuumakse ei kasvaks. Kui aga on tegemist täieliku maksepuhkusega siis tasutakse maksepuhkuse ajale jääv intress esimese maksepuhkusejärgse maksega ning reeglina siis ka pikendatakse graafikut maksepuhkuse võrra, selleks et kliendi kuumakse ei kasvaks.

Kui soovite Bigbankis taotleda maksepuhkust siis tuleb esitada avaldus ning tasuda 30 eurot maksepuhkuse vormistamiseks ning maksepäevade muutmiseks.

Maksehäired

Kui leiate end olukorrast, kus võivad tekkida maksehäired, siis tuleks kindlasti pangaga ühendust võtta, et sõlmida võlgnevuse tasumise kokkulepe enne, kui kaks kuumakset on lepingus võlgnevuses. Bigbank lahendab iga kliendi maksehäireid personaalselt.

Bigbank väikelaenu eelised

Bigbanki laenutingimused on kindlasti ühed parimad koos 7.9%se intressiga laenujäägilt aastas ning kuni 120 kuulise laenuperioodiga. Lisaks pakub Bigbank ka 60. päevast rahuolu garantiid, kus sul on võimalik krediidisumma pangale tagastada ilma intresse ja lepingutasusid tasumata, kui sa ei ole rahul Bigbanki poolt pakutavate tingimuste või teenustega.

Kõiki panga teenuseid saab kasutada kodust lahkumata ning kindlasti tasub meeles pidada, et tegemist on Eesti kapitalil põhineva pangaga.